STATYSTYKA | rocznik 2018 - artykuły


Numer 1 | 2018 (164)


Na określony czas. Wyniki badania pracowników tymczasowych Hays Poland 2018
Grzegorz Opala, Hays Poland
Szybki rozwój technologiczny i dynamiczne zmiany zachodzące na rynku pracy wymagają od pracodawców elastyczności w zarządzaniu pracownikami oraz dostosowywania strategii zatrudnienia do aktualnych potrzeb firmy. Zatrudnienie
tymczasowe, do niedawna utożsamiane z pracą niewymagającą wysokich kwalifikacji, coraz częściej staje się sposobem na podjęcie współpracy ze specjalistami i kadrą menedżerską. Zalety elastyczności doceniają obie strony, a  brak stałego miejsca zatrudnienia dla wielu profesjonalistów staje się świadomą i przemyślaną decyzją.

pobierz artykuł


Oczekiwania pracowników i rozwój firm. Raport płacowy Hays Poland 2018
Paula Rejmer, Hays Poland
Nowe inwestycje, rozbudowy istniejących zakładów produkcyjnych, stały popyt na programistów i rozwój centrów nowoczesnych usług dla biznesu – na rynku pracy dawno nie obserwowano tak dużej aktywności rekrutacyjnej. Organizacje chcą zwiększać zatrudnienie i stawiają na rozwój pracowników, struktur i  biznesu. Z drugiej strony pracownicy coraz chętniej podejmują nowe wyzwania i z optymizmem patrzą w przyszłość. Nieustannie zmieniają się jednak  oczekiwania obu stron. Takie wnioski płyną z najnowszego raportu płacowego Hays Poland.

pobierz artykuł

Numer 2 | 2018 (165)


wkrótce


Numer 3 | 2018 (166)


wkrótceNumer 4 | 2018 (167)


wkrótce